DannyDee

Prosím může mi někdo poradit výpočet + řešení této úlohy? :D

Při přípravě ovocné šťávy se ovocný sirup ředí vodou v poměru 1:7. Na táboře bylo potřeba k obědu připravit 24 litrů šťávy.Kolik lahví sirupu s objemem 0,5 l bylo použito?
Doplňuji:
Na výběr z odpovědí je 3, 4, 5 nebo 6 :D

Odpovědi
Awe

84 lahví
Doplňuji:
Postup si musíš vyřešit sám…Nebudu za tebe dělat vše :)

mosoj

Že se nestydíš na toto ptát.

anonym

Když ´vyrábíš´ šťávu, kolik dílů je syrupu? A kolik vody? To je dohromady kolik? – řekněme X.
No – a pak je to jasné – 24.7/X je voda, 24.1/X je sirup, výsledek je litrech (takže na půllitry jej ješt musíš vynásobit dvěma).
Stačí drobná úvaha – a jako nápověda věž, že počet lahví vyjde celé číslo.

Awe-doplňuji

Omlouvám se výsledek je 6 :D Deformace z práce