Prosím, mohl by mi někdo poradit jakou básničku si mám vybrat na recitační soutěž ?

Chodím do osmé třídy a nevím si vůbec rady. Líbila by se mi nějaká vtipná básnička o škole, ale nesmí být sprostá. Málem bych zapoměla musí mít nejméně čtyři sloky :))) Děkuji vše za odpovědi !!!

Odpovědi
anonym

Líbí se mi od Jaroslava Seiferta Verše o růži, je v ní velký kus pravdy, jak je všechno pomíjivé a relativní. Pan básník. Pak se mi líbily básničky od Jiřího Wolkera:
http://www.cesky-jazyk.cz/citan­ka/jiri-wolker/tvar-za-sklem-tezka-hodina.html
Zkus se tím probrat, jestli tě nějaká zaujme, podle mě jsou nádherné, ale občas v nich bývá komunistická ideologie, tak na to pozor. Wolker zemřel ve 24 letech, na ten věk je to neuvěřitelné, co dokázal. Možná působím jako básnický nadšenec, ale to je omyl. Jen obdivuju, když někdo něco opravdu umí 🙂 A mezi největší klasiku patří jednoznačně Erben a jeho Kytice, ale ty jsou moc známé, takže by nemusely tak zaujmout, pokud jde o soutěž. Přeji hodně štěstí!:-)

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/citan­ka/jaroslav-seifert/jaro-sbohem.html