Avatar uživatele
anonym

Prosím Moc důležité !

V obdélníkové zahradě roste broskvoň. Tento strom je od dvou sousedních rohů zahrady vzdálen 5 metrů a 12 metrů a vzdálenost mezi zmíněnými dvěma rohy je 13 metrů. Dále víme,že broskvoň stojí na úhlopříčce zahrady . Jak velká může být plocha zahrady ? Kdyby jste byl někdo tak hodný a napsal mi přesné řešení s postupem a odpovědí .. Děkuju moc ! :))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4505 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Domácí úlohy se tady neřeší, ale možná by se hodila věta starého Pytágora.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Už jsem na tuto otázku odpovídal, odpověď viz odkaz. Přeci to nebudu kopírovat. 😉

P.S. A co na to chudst? 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vyresit-ulohu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Nakresli si to v měřítku. A uvidíš řešení sám (sama). Podívej se co se teď učíte a spoj si vše dohromady a řešení ti samo vyskočí.
Nezlob se – možná je to ode mne kruté nenapsat celý postup, ale matematika je o logickém uvažování. A to potřebuješ celý život.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chudst

Alesh: Dekuju, vy jste nezklamal :)

Ale presto prosim par poznamek:
„Určitě si celou úlohu nakreslit, úsečky a, b, c tvoří pravoúhlý trojúhelník.“

A jak mam poznat pri nacrtu, ze je to pravouhly trojuhelnik? (Ano, je – 52+12^2=132) – tohle me se priznam nenapadlo. Co kdyzby tomu tak nebylo?

A v podobnosti trojuhelniku jsem ztracen. Vim ze existuje, ale pravidla uz si nepamatuji. Kazdopadne – dekuju :)

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Nedomluvili jsme se na tykání? 🙂
Kdyby to tak nebylo, tak by se do toho muselo jít přes goniometrické věty a funkce.
Pravidla pro podobnost trojúhelníku si taky nepamatuju, ale dokážu si je vždy představit. Matematika není o paměti, ale o představivosti a schopnosti odvozovat. 😉

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Joj, asi ano, pardon :) Mas pravdu, je o schopnosti odvozovat, ale abys mohl odvozovat, musis mit nejake zaklady. U kreslicich veci s obrazci mi to dela krapet problem, coz me stve. Ale to uz je trosku jina kapitola :) Jeste jednou dekuju.

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

jj, základ musí být, ale v matematice stačí fakt hodně málo, pak už je to taková „logická stavebnice“.

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Panove: ano, matematika je o logickem uvazovani, ktere potrebujeme cely zivot, ale obcas potrebujeme popostrcit.

Na rovinu, me ted vazne reseni nenapada. Rikate pythagorovku – a co s ni? Ceho docilim tim, ze to pouziju?

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Vazne me stvou tady ty reci o domacich ukolech. On(a) nechce vedet jen vysledek, on(a) chce znat i postup – pokud mu/ji to ted vysvetlite, bude to moci aplikovat v obdobnych prikladech uz sam/a.

A mimo to me to taky zajima. Ne kazdeho hned vsechno napadne – tim se taky ridim, kdyz odpovidam obcas na domaci ukoly. I kdyzby z tech deseti lidi byli jen dva, kteri to mysli vazne a chteji pomoct (nejen vyresit ukol), tak jim rad vzdy pomuzu. Mrzi me, ze u ostatnich to vetsinou nevidim.

Reseni tohoto me taky nenapada – kdyzbych se na to zeptal ja, poslali byste me taky do haje? Pokud ano, je to smutne. Pokud ne, tak se zamyslete nad tim, cim se tazajici lisi od me osoby. Jeho umysly neznate, nevite, jestli se to chce opravdu naucit anebo chce jen vyresit DU. Pokud se to chce opravdu naucit, pak si myslim, ze si zaslouzi plnohodnotnou a kvalifikovanou odpoved. A pokud se to nechce naucit, pak si odpoved nezaslouzi zadnou.

před 4505 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek