Avatar uživatele
hanulka11

Prosím máte někdo zkušenosti s vařením cukrové kukuřice

aby po uvaření šla zrnka dobře z klasu vyloupnout a použít třeba jako přílohu/jako když je koupíte v plechovce/.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, www před 4574 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Po uvaření tam drží vždycky – znám a baštím furt )
Pokud je chceš mít zvlášť, z klasu, doporučuji zrna před vařením ostrým nožem odřezat. Nijak rychleji jsem je z klasu nedostal a ta kupovaná zrna jsou taky odříznuta..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Džanička

Já kukuřici vařím v páře.. Potom ji pomažu máslem a posolím a máme to jako přílohu třeba k masu, prostě ji okusujem.. (Také ji dávám pod gril, a zase máslo a sůl, ona je lepší, ale nesmí být moc zralá a tvrdá, ale taková akorát před dozráním, měkká, jinak je to o zuby..)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

my jsme jí zatím baštili celý klas – mám vyzkoušenou dobu vaření 40 minut v osolené vodě

a pamatuju si, že jsme kdysi chodili na krmnou kukuřici na pole – pro prase – a zrníčka jsme loupali ze syrového klasu… s tou cukrovou bych to asi udělala taky tak – nejdřív vyloupat, až pak vařit… tohle by mělo být snad kratší dobu, ale jak říkám, zkušenosti jsou trošku jiné :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Kukuřice takzvaně cukrová, se musí sklidit v době mléčné zralosti. Dá se vařit v páře nebo v osolené vodě.Po uvaření se vykrájí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek