hanulka11

Prosím máte někdo zkušenosti s vařením cukrové kukuřice

aby po uvaření šla zrnka dobře z klasu vyloupnout a použít třeba jako přílohu/jako když je koupíte v plechovce/.

Nejlepší odpověď
beer

Po uvaření tam drží vždycky – znám a baštím furt )
Pokud je chceš mít zvlášť, z klasu, doporučuji zrna před vařením ostrým nožem odřezat. Nijak rychleji jsem je z klasu nedostal a ta kupovaná zrna jsou taky odříznuta..

Další odpovědi
Džanička

Já kukuřici vařím v páře.. Potom ji pomažu máslem a posolím a máme to jako přílohu třeba k masu, prostě ji okusujem.. (Také ji dávám pod gril, a zase máslo a sůl, ona je lepší, ale nesmí být moc zralá a tvrdá, ale taková akorát před dozráním, měkká, jinak je to o zuby..)

pokazdejinak

my jsme jí zatím baštili celý klas – mám vyzkoušenou dobu vaření 40 minut v osolené vodě

a pamatuju si, že jsme kdysi chodili na krmnou kukuřici na pole – pro prase – a zrníčka jsme loupali ze syrového klasu… s tou cukrovou bych to asi udělala taky tak – nejdřív vyloupat, až pak vařit… tohle by mělo být snad kratší dobu, ale jak říkám, zkušenosti jsou trošku jiné :)

elektrikář

Kukuřice takzvaně cukrová, se musí sklidit v době mléčné zralosti. Dá se vařit v páře nebo v osolené vodě.Po uvaření se vykrájí.