Prosím mám Tenault Scenic 2003 16 16V83kW jdou vyměnit u tohoto auta svíčky doma bez navštěvy servisu ?????

Prosím mám Tenault Scenic 2003 16 16V83kW jdou vyměnit u tohoto auta svíčky doma bez navštěvy servisu ?????Je to tam jinak např. ve Fabii jdou to jsem ddělal ,ale tady je jak kdyby v nějakých pouzdrech tak mám strach abych něco neulmil a nepoškodil ...Děkuji ZBYNA... zbynna.p@seznam.cz
Doplňuji:
Moc díky za odpovědi ...Bál sem se toho a ted jste mi zvedli sebevědomí dával jsem si altík a tak se snažím pomoci bez servisu a drobné opravy udělat sám tak díky moc .

Odpovědi:

Stříbrný

Tak toto auto neznám, bohužel, to bude asi nějká napodobenina Renaultu ne? :D
Samozřejmě, že u každého benzinového auta jdou vyměnit svíčky, ta pouzdra jsou jen ochranné kryty.
Proč tolik otazníků? Na otázku stačí jen jeden.
V případě, že máte automobil dieselový, tak tam svíčky neměňte.

Bronzový

Nevím sice co je "Tenault" ale soudě lde dalšího že jde o rendu scénika tak soudím (neznám renaulty!!) že to jde,ALE záleží na znalostech a schopnostech toho kdo bude měnit!! Například na steré škůdce stačil svíčák (klíč na svíčky ) a pár minut práce,kdežto třeba na mém motoru 1,8i16V je třeba klíč vnitřní šestihran-imbus-č.6 nebo 8? a povolit 6 šroubů držících takový plastový bazmek na víku hlavy,ten sundat a pak teprve svíčák 16mm .....
Doplňuji:
Hmmm.označení 1,6i16V je i pro naftu? a neměnit žhavicí svíčky?taky zajímavý byť nesprávný názor!!!Možná v létě motor CR nastartují bez žhavení (zejména HDí od PSA)ale v zimě to se špatnými žhavkami nechytne a nechytne!!!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.