bedunka

prosím když nabíjím baterii a zahejbám kabelama a nejiskří tak je totálně vybitá nebo na vyhazov?

Doplňuji:
jedná se o baterii do auta.vzdy kdyz jsem nabíjela tak kdyz jsem pohnula kabelem na kolíku tak to hazelo jiskru.ted nic.

Nejlepší odpověď
beer

Dost nejasná otázka..pokud nabíjíš baterii, tak při tom nesmí nikde nic jiskřit, ani když pohneš kabely !
Třeba autobaterie po nabití při zkratu jiskří. Pokud ne, nebo málo, jen zhruba se dá říct, že není pořádně nabitá (málo elektrolytu, vadná baterka..)
Doplň otázku – jaká baterie (do auta?), jak vznikne a kde jiskření, atd.
Doplňuji:
Jo táák ))
Zkontroluj stav elektrolytu v baterii a případně dolij. Zkontroluj také nabíječku – zapni ji a bez připojení k baterii volnými konci kabelů o sebe lehce škrtni, mělo by to zajiskřit. Pokud ne, bude vadná nabíječka.

Další odpovědi
Michal Kole

kabely namají jiskřit nikdy.

Pokud myslíte autobaterii tak existují měřiče, které změří její napětí když se odebírá proud. Měření napětí naprázdno (bez odběru proudu) je neprůkazné.

Hlada

Tak nezjistíte vůbec nic. Jiskření při zahýbání svědčí jen o špatném kontaktu mezi svorkou a kolíkem. Dobrá svorka na čistém kolíku nemůže jiskřit.
Pro orientační zjištění stavu akumulátoru a nabíječky stačí připojit k akumulátoru žárovku do reflektoru. Po připojení funkční nabíječky se viditelně zvýší jas žárovky.

mosoj

Pokud zahýbeš kabelama od nabíječky ( nabíječka musí být zapnutá) a nezajiskří to, tak se může jednat jenom o dvě věci. Nabíječka nefunguje, nebo nabíjí hodně malým proudem ( toto je ale dost nepravděpodobné, neboť i při 100 mA nějakou jiskru vyloudíš).
Doplňuji:
Jasně. Takže zkontroluj funkci nabíječky. Tak jak píši nabíječka zřejmě nepracuje. Nechť ti někdo změří zda je na kabelech při odpojené baterii a zapnuté nabíječce napětí. Může to být jenom spálená pojistka.

mosoj

Také stačí jenom ke kabelům zapnuté nabíječky přiložit nějakou automobilovou žárovku. Měla by svítit.