misicka2310

Prosím, kdo má zkušenosti, poraďte

Ahojky jak se mazlit s dvouměsíčním miminkem děkuji za typi a rady a chtěla bych se zeptat jestli je tady někdo na umělé vížve kolik ma asy miminko vypít mlíčka jsem na nutrilonu 1 před 2 tydny jsme byyly na nutrilonu comfort a malinky vypil 150–170ml a ted jsme přešly na nutrilon 1 a vypije 150 někdy i 50 a pak zbytek po hodině je to normalni napadlo mě že je to asy víc sitější nevim no budu radana vaše narory dík míška

Nejlepší odpověď
panenka

Já jsem se s mojíma dětma Misicko mazlila tak že jsem jim například pusinkovala ručičky,bříško nich když to lechtalo tak se smáli,to samé i s nožičky nebo jsem s nimi dělala vařila mišička kašičku až jsem jim to dořekla tak jsem jich polechtala hodně jsem toho se svými dětmi dělala .nebo jim stačil třeba i plyšový medvídek toho jsem vzala a hýbala s ním u toho mluvila a děti se jen smáli.
Co se týče stravy vaše miminko jí v pořádku tak jak má takže se nemusíte ničeho obávat.

Další odpovědi
Nuk nuk

Mazlete se hlavně často – Vaše miminko, protože není kojené, to potřebuje dvojnásob.
Nejjednodušší mazlení je, když ho třeba přebalujete nebo koupete – tedy spíše pak po koupání na podložce. To ho můžete hladit, pusinkovat nebo se k němu jemně přitulit. Stejně tak to můžete dělat, když ho ukládáte k spánku.

afro.minerva

S umělým mlíčkem nemám zkušenosti, ale myslím, že na krabici by mělo být napsáno, kolik plných dávek mléka by mělo dítě v určitém věku vypít.

S naší maličkou jsem se vždy mazlila tak, že jsem jí hladila po hlavičce a po tvářičkách i po ručičkách. Ručičky jsem radši nepusinkovala (až do nedávna), protože jsem někde četla, že by se to nemělo. Tak jsem jí pusinkovala při přebalování nožičky. Vlastně jsem se s ní mazlila při jakékoliv situaci. Dál se vždycky malé líbilo, když jsem jí celou po koupání mazala olejíčkem. Koupání sice do nedávna moc nemusela (řvala jak pavián, pak se tvářila – tak mě teda umej, no, a poslední měsíc řve, když ji z vaničky vyndavám. Div se jí nedrží… 🙂. Prostě hladit, pusinkovat, držet v náručí, houpat, konejšit, něžně na miminko mluvit. Dělat to, co zrovna člověk cítí. Třeba i držet za ručičku. Je toho spoustu. Hlavně něžně a s láskou. Miminka na to krásně reagují. A taky se na dítě hodně smát. Sice to to mimi ještě neumí, ale stejně to vnímá. Maličká se mi pak začala velmi brzy smát.

Navíc jsem vždycky projevovala velkou radost, když se naučila něco nového a třeba i když se vykakala, protože co jsem četla, tak nejhorší je, když máma říká fuj, to smrdí a tváří se znechuceně. To pak může mít dítě pocit, že mámě smrdí ono, protože kakání bere jako svojí součást. Když se naučila něco nového, tak jsem se smála, vejskala, tleskala. Prostě, abych dala najevo, že z toho mám velkou radost. Malá se pak snažila o to víc. Opravdu to funguje. A teď už mi v deseti měsících dělá skoro v postýlce úkroky, umí paci-paci, jak je veliká, umí bum a pořád se směje a neustále něco povídá. Brnká si na pusinku a všechno jí zajímá. Pozitivní motivace opravdu funguje.