bobrik

Prosím kčemu slouží na počitačové klávesnici, klávesa označená Fn. Mam ji hned vedle Ctrl.

Nejlepší odpověď
Pavel V.

Je to funkční tlačítko pro klávesnice, které mají z důvodu úspory místa (hlavně laptopy) méně kláves, než je běžné. Funkce potom spustíte současným stiskem klávesy FN a jiné většinou se stejně barevně označeným nápisem

Další odpovědi
RomanP

Klávesa Fn se vyskytuje u noťasů a je to funkční klávesa kterou se přepínájí funkce např. přidaní externího monitoru nebo funkce bluetooth a podobně.

Berušinka

Já jí mám taky. To je na nějaké funkce, které jsou na F1 – F12 – když se zmáčknou současně „něco“ z toho vyleze =D. Např. já když zmáčknu Fn+F6 – vypne se mi monitor – jako je černo, ale pc fakčí dál (mám NTB).

DDarent

Je na klasické klávesni u počítače nebo u notebboku??? a je to quietry??? A je česká nebo americká???