flodur

prosím ještě jednou k paměťové kartě

Mám úplně nový PC LENOVO,který má zabudovanou čtečku paměťových karet,když ale zasunu kartu do čtečky tak se mi na /můj počítač/ nezobrazí.Je tam pouze-místní disk-jednotka DVDvšechny možné FLASH,ale paměťová karta NE.Tuto kartu mámnovou nepoužitou a tentoPC ji dle výrobce podporuje. Můžete někdo poradit.Může být chya v kartě nebo v čtečce??? nebo dělám něco špatně,nebo se nějak napřed musí karta s PC spojit,nevím. Děkuji předem za jakoukoli radu
Doplňuji:
Díky,už to mám. Zadařilo se.

Nejlepší odpověď
cochee

Některé čtečky mají vedle štěrbiny pro kartu logo té karty, ale karta může potřebovat redukci (konektor ve čtečce a kontakty karty na sebe nepasují přímo, je nutná redukce). Pak je ještě jedna možnost, že jde o kartu SDHC nebo SDXC, což jsou novější generace původní karty SD, fyzicky jsou úplně stejné, ale pokud čtečka „umí“ pouze starší standard SD, tak SDH(X)C nenačte. Dále čtečka může být nedopatřením nezapojena v PC – svítí jí kontrolka po zapnutí PC? Možná si někdo vzpomene i na další příčiny.
Doplňuji:
Čtečka se zobrazuje ve Windows jako několik disků (například E: až H:), ale všechny jsou „prázdné,“ jen jeden z nich by měl ukázat data, to je právě ten, ve kterém je zrovna kartička, funguje-li vše tak, jak má.

Další odpovědi
badisko

No muze byt chyba na obou stranach…aby jste vyloucil chybu karty tak ji staci dat do jineho pristroje … nebo najedte do ovladacich panelu >kliknete na polozku pridat harwere ..uvita vas pruvodce pridanim hardwere ..date dalsi …a napise pripojili jste jiz tento harwere k pocitaci …ano nebo ne ..tak date Ne pokud budete mit kartu ve ctecce mel by ji zacit hledat …a tam se podivejte jestli se vase karta zobrazi…no za druhe …pokud mate uplne novy pocitac tak ho aktualizujte pokud jste tak jeste neudelal !..muzete se podivat i prez …tento pocitac > a otevrit systemove informace >tam otevrit kartu >hardware a zobrazi se vam co vse mate v pc ..pokud tam najdete svou kartu tak na ni kliknete a date budto nainstalovat ovladac ci jen preinstalovat .....vsechny ovladace ktere budou vadne ci neplatne budou nejspise oznaceny ..vykricnikem…pa­metova karta se vam nezobrazi pokud tam nebude …nejdrive ale zkuste zasunout kartu do ctecky a restartovat pocitac ..

cochee

Karta je nová a nepoužitá – může potřebovat naformátovat. Formátováním vzniká zjednodušeně nějaká logická struktura, do které buď počítač nebo přístroj (fotoaparát apod.) umí ukládat data ve formě souborů. Naformátovanou kartu (i třeba harddisk nebo flešdisk) si můžeme představit jako papír s předkreslenými linkami nebo „chlívečky,“ zatímco nenaformátovanou jako úplně čistý papír bez jakýchkoliv předtištění.

badisko

cochee : jak chces formatovat neco co pocitac nerozpozna ?..nejdrive by ji musel Pc najit aby se dala formatovat …:D

cochee

Málo informací, třeba ten PC něco zobrazil, ale nevypadalo to jako disk/karta, tazatel psal v minulém dotazu, že je senior a moc se nevyzná. Škoda že nepopsal, jak se zadařilo. A já taky nemám k dispozici PC s čtečkou karet a nenaformátovanou paměťovku, abych řekl přesně, co v tom případě se v průzkumníku zobrazuje.