Vlčice777

Prosím je nějaká vyhláška kde KRNAP zakazuje volné pobíhání psů?

Dnes jsem byla svědkem útoku člověka na psa,kdy prý honil slepice.Vše jsem viděla z okna,když jsem slyšela křik.Majitel slepic chtěl psa zabít,v tom přiběhl majitel psa,chvíly se tam hádali,nedalo mi to a šla jsem ven,kde jsem bránila psa i majitele,nebot patřím k ochráncům zvířat.Majitel slepic se bránil tím,že Krnap zakazuje volné pobíhání psů,o takové vyhlášce nevím a majiteli jsem řekla,že by si měl slepice dát za plot,kvůli liškám a jiným zvířatům.Pes majitele poslouchal na slovo,tak nevidím důvod proč by to měl odesrat on.Každopádně jsem vše slyšela a ted vím co mám za zasranýho souseda,o kterém se povídá že psa i žere.Sama mám psa a ted teda nevím,zda tu zůstat,nebo se odstěhovat nebo vše nahlásit.Je mi z toho smutno.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsi ochránce zvířat? Proč tedy neznáš platné nařízení, které právě v KRNAP ochraňuje přírodu a zvěř v ní žijící? A slepice jsou co? Také jsou to zvířata a pokud je volně pobíhající pes ohrožoval, nedivím se, že se jejich majitel bránil. Oba majitelé neměli právo nechat svoje zvířata volně pohybovat. Ve většině obcí je zákaz volného pohybu všech zvířat a v přírodních parcích a chráněných rezervacích je vyhláška ještě přísnější.

Další odpovědi
hanulka11

http://www.krnap­.cz/vyhlaska-c-1-1993-navstevni-rad/

badisko

tak tady neni co dodat …snad jen ze kdo chce psa bit hul si vdycky najde…smutne ale je to tak …a bohuzel ze zakony CR nahlizeji na ctyrnohe pratele jako na VEC..ja osobne bych dal hodne tvrde tresty …za ublizeni zviratum …(psum)..a take jejich nezodpovednym panum …holt nic neni bez chyby…

mosoj

Volné pobíhání psů je zakázáno všude. Souhlasím s Damianou. Pokud mně pes napadne budu se bránit i za cenu zabití psa pokud to bude nutné.
Doplňuji:
Omlouvám se Damianě , souhlasil jsem s Bohemicou.