ReHu

Prosím, jaký je rozdíl v chemickém složení PE a PET? Děkuji.

Doplňuji:
Děkuji. Jde mi hlavně o zdravotní hledisko z důvodů vylučování některých závadných složek, myslím že u PET.

Nejlepší odpověď
mosoj

PET není čistý PE. Je to polyethylente­raftalát.
Zde je odkaz.

Doplňuji:
PET má lepší recyklační vlastnosti a pro některé věci je vhodnější než PE. Zase u jiných věcí to je obráceně.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­lyethylenteref­tal%C3%A1t

Další odpovědi
quentos

jde o dva různé plasty – polyethylen (PE) a jeho derivát polyethylente­reftalát (PET)

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Polyet­hylen

anonym

Nevim,ale snad zadny jen v barevnosti,tak kde jsou ti chemici?

mosoj

Nebezpečí hrozí pouze s příměsí, které se do PE a PET přidávají a to hlavne z barviv.
Co se týká čistého PE a PET není zdravotní závadnost na rozdíl od PVC prokázána.
Z měkčeného PE se vyrábí prakticky veškeré zdravotní pomůcky používané na operačních sálech. Všimněte si všech těch hadiček, folií a pytlíků.

ReHu

OK, PVC používám a pracujeme na optimalizaci na PUR. Díky vašim odkazům jsem našla, že PE u nápojových lahví neškodí, co se týče PET, cituji: Do nápojů se také může uvolňovat oxid antimonitý, který se používá při výrobě PET jako katalyzátor

mosoj

Může být já to nehledal a zahrnul jsem to pod ty příměsy.

mosoj

má být z příměsí – bohužel již to neopravím