Hawajka

prosím, jaká je zajimavost o obsahu?

Doplňuji:
Já tgo myslím tak, že máme do fyziky projekt a máme tam dát zaji mavosti.
Třeba do hmotnosti jsem dala nejttěžší a nejlehčí zvíře do délky nejdelší řeku,ale nevím co dát do obsahu.

Nejlepší odpověď
gecco

WTF???

OBSAH je zajímavý tím, že jde o matematickou veličinu vyjadřující velikost plochy geometrického tvaru.
Pochopitelně – OBSAH dívčí či dámské kabelky může být zajímavý z naprosto jiného hlediska.
OBSAH sloučenin a prvků pak bude zajímavý pro chemika-analytika.
Takovejch „obsahů“ je, jéje…
ROFL…

Prosím tě:

  1. nejdříve se zamysli, co chceš vyjádřit
  2. pak si to vyjádření napiš nanečisto a přečti si je nahlas
  3. opět se zamysli, zda je pochopitelné i pro jiné lidi – pokud ne, vrať se k bodu 1.
  4. teprve poté otázku polož…

😁

Další odpovědi
kapka

Ze se da bud spocitat a nebo vypravet. To mi prijde moc zajimave. :)

www

Otevři učebnici a vypracuj si školní zadání sama. 😉
Doplňuji:
Navíc nevím, na jaký obsah se ptáš.
Sice je to v kategorii fyzika, ale vzhledem ke tvým předchozím otázkám si nejsem zcela jist ☹

Drap

Napiš pojednání o obsahu své hlavy.

ivzez

Také se v něm dá hledat.
Zajímavé je, že některé knihy mají obsah hned na začátku, jiné až na konci.
Co myslíš, které umístění je z hlediska čtenáře praktičtější?
Doplňuji:
———–
Reakce na doplnění otázky:

Hawajko, proč jsi nenapsala rovnou, oč jde?

Proč do projektu do fyziky volíš

  • nejtěžší a nejlehčí zvíře (zajímavost spíše do zoologie)
  • nejdelší řeku (spíše do zeměpisu)

Všechny „zajímavosti“ by podle mne měly nějak souviset s fyzikou.
Co kdybys všechny tři oblasti nějak propojila?
Např.:
Jakou délku hrany má krychle o obsahu jeden litr?
Jakou hmotnost bude mít obsah stejné krychle
v závislosti na tom, čím ji naplníš?

arygnoc

obsah = plocha.

najväčšia možná plocha v pomere ku obvodu – kruh.
teleso s najväčším objemom v pomere ku ploche jeho povrchu – guľa.

v priestore existujú i telesá o nulovej hrúbke, ale nenulovej šírke a dĺžke, ktoré majú iba jednu plochu (möbiova páska, kleinova fľaša) s nekonečným obsahom.

i keď je polrovina iba polovicou roviny, má rovnako ako rovina nekonečný obsah.

no a mnoho iného.

;-Q

ivzez

A v příští otázce se Hawajka může zeptat,
proč jí lidi neodpovídají na to, nač se ptá.

Jenže oni odpovídají. Všichni …

gecco

Právě…
To je zásadní problém komunikace s lidmi, kteří rychleji mluví, než myslí…
Případně jen mluví…
😉

briketka10

to je prča, ale ona se nad tím asi nezamyslí 😁