bo56

Prosím jak zrušit wifi a používat připojení jako před instalací wifi? prosím polopaticky.Díky

Doplňuji:
potřebuji wifi úplně odstranit,v o­vládacích panelech není wifi vidět

Nejlepší odpověď
anonym

  1. od routeru (port LAN) k počítači ((LAN karta) natáhneš a zapojíš kabel
  2. na routeru vypneš WLAN (nepíšeš typ, takže polopatističtěji to nejde)
  3. na PC (v Ovládacích panelech) vypneš wifi zařízení

Doplňuji:

  1. Ve WinXP: Ovládací panely – Nástroje pro správu – Správa počítače – Správce zařízení, pak rozklikneš Síťové adaptéry, najdeš ten správný a zvolíš Odinstalovat a nebo Zakázat.
  2. U některých počítačů lze wifi vypnout v BIOSu.
  3. Můžeš také fyzicky danou síťovou kartu demontovat (nebo – u některých notesů, vypnout vypinačem).

Bohužel – více polopatisticky ti to napsat nemůžu – nezmiňuješ ani jaký máš OS, ani jaký máš počítač.

Další odpovědi
arygnoc

ak sa jedná o NB – wifi sa dá vypnúť harwarovo – určite tam máte nejaký prepínač (prípadne i s ledkou), ktorý treba vypnúť a pripojiť cez kábel (inak by automaticky mal byť uprednostňovaný kábel).
treba ho zakázať i v pripojeniach, aby v oznamovacej oblasti „nevykrikovalo“, že nie je pripojené cez wi-fi.

u pc treba vybrať wi-fi kartu, pokiaľ sa nedá zakázať softwarovo (pripojenie/za­kázať), čo je ale krajné riešenie.

bo56

..mám win 7 a wifi tp link.Přečetla jsem si instalaci a jde mi právě o ta vložená „čísla“..MAC,IP .Myslela jsem že zapojím li pc kabelem jak byl původně bez wifi,tak že je třeba zase „ta“ čísla správně uložít/jako zpět