Zlatý

Prosím, jak to je s mapami v telef. Nokia? Jsou zpoplatněné?

Mám nový telefon, objevila jsem ikonu MAPY, ale podmínky jsou tak složitě napsané, že z toho moc moudrá nejsem.
Nevím, jestli se za ně platí a za co konkrétně.
Informacím od prodavače v prodejně moc nevěřím. Už jsem několikrát narazila.
Doplňuji:
Nokia C2-06.
Díky
(20 znaků)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na konkrétním modelu - všechny modely Lumia mají aktualizaci zdarma, stačí v nastavení vypnout Asociované GPS (A-GPS) a navigace bude napojena na setelit, ne na intrenet.

Též řada mobilů se Symbianem má navigaci zdarma, opět stačí vypnout A-GPS. Vlastně mohu říct, že všechny s novým Symbianem Anna a Belle mají navigaic zdarma.
Horší to je u mobilů Asha - třeba Asha 311 má mapy, ale není to navigace, podobně jako u řady modelů se starým Symbianem S60.

Takže prosím napište, co to máte za model a mohu Vám to říct naprosto přesně :-)
Doplňuji:
Mobil nemá integrovaný GPS modul, takže mobil lze použít jako navigaci jen tehdy, je-li připojený k internetu - buď přes Wi-Fi což je zdarma nebo přes internet od mobilního operátora - zpoplatněno dle aktuálního ceníku Vašeho operátora.

Jinak mapy je nutné stáhnout do mobilu - což se děje automaticky pokud je aplikace spuštěna a mobil je připojen k internetu. S prohlížením již stažených map by neměl být problém i při vypnutém internetu.

Pokud se náhodou omylem připojíte k internetu od operátora, tak započatá hodina vyjde asi na 10-15Kč (záleží na operátorovi a tarifu), celý den pak vyjde asi kolem 30Kč (opravdu cca 30Kč), ale zase je to individuální.

Další odpovědi:

Mám C6-00 se S60v5 a Mapy fungují velice dobře online i offline a to i jako navigace. A ano, Nokia (Ovi) Mapy a navigace jsou zdarma, stačí je jen přepnout do offline režimu nebo si zajistit datový tarif.
Doplňuji:
Mapy doporučuji stahovat s mobilem připojeným k počítači přes program Nokia Suite, a to ze dvou důvodů:

1. Jednodušší rozhraní (na velkou obrazovku se prostě vejde více než na malou).
2. Možná vyšší rychlost stahování (mapy mají i několik stovek MB).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.