ReHu

Prosím, jak to je s mapami v telef. Nokia? Jsou zpoplatněné?

Mám nový telefon, objevila jsem ikonu MAPY, ale podmínky jsou tak složitě napsané, že z toho moc moudrá nejsem.
Nevím, jestli se za ně platí a za co konkrétně.
Informacím od prodavače v prodejně moc nevěřím. Už jsem několikrát narazila.
Doplňuji:
Nokia C2–06.
Díky
(20 znaků)

Nejlepší odpověď
Bedy

Záleží na konkrétním modelu – všechny modely Lumia mají aktualizaci zdarma, stačí v nastavení vypnout Asociované GPS (A-GPS) a navigace bude napojena na setelit, ne na intrenet.

Též řada mobilů se Symbianem má navigaci zdarma, opět stačí vypnout A-GPS. Vlastně mohu říct, že všechny s novým Symbianem Anna a Belle mají navigaic zdarma.
Horší to je u mobilů Asha – třeba Asha 311 má mapy, ale není to navigace, podobně jako u řady modelů se starým Symbianem S60.

Takže prosím napište, co to máte za model a mohu Vám to říct naprosto přesně 🙂
Doplňuji:
Mobil nemá integrovaný GPS modul, takže mobil lze použít jako navigaci jen tehdy, je-li připojený k internetu – buď přes Wi-Fi což je zdarma nebo přes internet od mobilního operátora – zpoplatněno dle aktuálního ceníku Vašeho operátora.

Jinak mapy je nutné stáhnout do mobilu – což se děje automaticky pokud je aplikace spuštěna a mobil je připojen k internetu. S prohlížením již stažených map by neměl být problém i při vypnutém internetu.

Pokud se náhodou omylem připojíte k internetu od operátora, tak započatá hodina vyjde asi na 10–15Kč (záleží na operátorovi a tarifu), celý den pak vyjde asi kolem 30Kč (opravdu cca 30Kč), ale zase je to individuální.

Další odpovědi
praivo

Mám C6–00 se S60v5 a Mapy fungují velice dobře online i offline a to i jako navigace. A ano, Nokia (Ovi) Mapy a navigace jsou zdarma, stačí je jen přepnout do offline režimu nebo si zajistit datový tarif.
Doplňuji:
Mapy doporučuji stahovat s mobilem připojeným k počítači přes program Nokia Suite, a to ze dvou důvodů:

  1. Jednodušší rozhraní (na velkou obrazovku se prostě vejde více než na malou).
  2. Možná vyšší rychlost stahování (mapy mají i několik stovek MB).