Virid

Prosím, jak se zjistí úhel v grafu – v programu Excel? → A pokud by někdo mohl vysvětlit, jak vypočítám tangens.

Odpovědi
anonym

V Excelu graf vykreslíš na základě tabulky (hodnot v ní) – takže hodnotu úhlu buďto už v tabulce máš a nebo použitím funkce snadno dopočítáš.
A – „jak vypočítám tangens“?? – na kalkulačce, pomocí tabulek, případně změříš – netuším, co máš vlastně na mysli.
😉

talka

tg(alfa=b(pro­tilehlá odvěsna):a(přilehlá odv.)

Fyzik

Graf v Excelu je jen výstup z dat, tj. nemůžeš na něčem v grafu zakládat výpočet, ani to nemá smysl. Musíš vzít ty data a z nich tangens spočítat. A jak spočítat tangens? To potřebujeme vědět kontext… Jinak pokud máš úhel v radiánech, je na spočítání tangentu funkce tangens(x) nebo tan(x) nebo tak nějak.