Prosím, jak mám vytáhnout klíště?

Nejlepší odpověď
lilibou

zkus se mrknout :http://www.chy­trazena.cz/zdra­vi/nemoci/jak-spravne-vytahnout-kliste-6047.html

fanous1

Máte pravdu, hlavně nemazat olejem, jak se to dříve doporučovalo.

smoulinkam

Nejlépe před vytažením postříkat dezinfekcí, jako Jodisol, pak šetrně tahat, nemačkat. Po vytažení opět vydezinfikovat a místo přisátí sledovat.

misak.a

Mám stejné zkušenosti, dezinfekce, klíště nepřetrhnout a v případě nejmenšího podezření zaskočit k doktoru.