Monika2

Prosím, dejte nějaký návrh. Mám doma 2. měsíční štěně, ale doma ho mám je 4 dny. Jak ho naučit na plínku, toaletu ?

Doplňuji:
PS: Vím, musím jí dát čas.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud si přineseš domů malé štěně,předpoklá­dám,že si zařídíš volno alespoň na dva týdny. V této době štěně musíš neustále při projevu neklidu,po probuzení,po krmení – vyběhnout ven.Hlavní možnost pro vyprázdnění musí být pro štěně venku. Noviny,plínku atd.musí brát jako „nouzovku“.Toto provizorium je třeba umístit někam ke dveřím,kde štěně hledá místo k vykonání potřeby.Vždy je třeba preferovat venčení venku,tzn.venku chválit za „výkon“,doma tolerovat plínku a jiné náhražky,ale trestat vyprázdnění mimo..Já v současné době mám „už"čistotné osmitýdenní štěně tímto způsobem."Trestám“ ho akorát chrastítkem-obal od léků s fazolemi…:D

Další odpovědi
Drap

Pes se nezvyká na toaletu, ale chodí se venčit.

Damiana

S pejskem bys měla chodit co nejčastěji ven a naučit ho vykonávat potřebu na patřičných místech a ne doma – těžko ho to pak odnaučíš.
Pejsci chodí na záchod obvykle po jídle nebo když se probudí, mrňousové opravdu často. Sleduj ho a jak uvidíš, že začne kolem sebe čichat – „hledat místo“, zvedat nožičku (nebo si sedat), popadni ho a šup s ním na „nočník“ (onu plínku). Ale když s ním budeš co nejvíc venku, prospěje mu to víc.

Děda Louda

Postupuj obdobně jako v případě toho prvního.

Tw!st

Když to udělá někde na zemi, tak ho ihned dej na tu toaletu. snad si takhle zapamatuje že na zem se to nedělá. nebo taky ho dej na toaletu po jídle nebo po probuzení, jak říkala Damiana.

Levana

hlavne musis mit trpelivost, stenata maji mali mocovy mechyrek a dlouho nevydrzi. Nejhorsije stene stresovat nebo hur, trestat! Ja jsem u svoji fenky kdyz jsem si ji v 8 tydnech privedla domu, nechala tak, proste po jidle jsem ji vzala ven a bravala jsem ji casto i v noci a kdyz doma delala bobek nebo louzicku, ani jsem nemukla, popadla jsem kybel a drhla kartacem, vubec zadne fuj nebo tak, proste nic a ve trech mesicich proste knucela kze chce jit ven, lidi se divili ze tak brzo a ptali se jak jsem to udelala.. no a ja jim poradila tohle..nemusi to byt u kazdeho psa, ale pes neni cune a ven chodit casem bude 🙂