Doomik

Prosím co to je za román a kdo ho napsal ?

Úryvek románu:
Ten večer přišla Hildegarda k Polednímu kameni a chvěla pusou trochu vzpurně, trochu bázlivě, jako by ji měl Jan Koudelka na Štajnu z rituálních důvodu zabít. Opřela se o kámen dlaněmi, vyhoupla se nahoru. Rozsvícenýma očima koukala do daleka, jakoby sem nepřišla kvůli Janovi, ale jen a jen se kochat krajinou, táhlými hřbety hor, strakatými domky Bachu. Sem vodívám tátu, řekla. Je to jeho nejmilejší místo.
A Koudelkovo srdce se sevřelo novým soucitem nad Jakobem, tak on nejenže nevidí svou krásnou dceru, on nevidi ani svou krásnou krajinu.

Doplňuji:
Geocaching ? Možné to i je, ale to nezajímá mě ,ale spolužáka. Já žadný romány nečtu a ani ně nezajímají.

Nejlepší odpověď
annas

Podle informací v odkazu lze zjistit, že jde o doplnění dalších informací o autorovi, roku vydání knihy atd.

Román je ságou německého rodu na české straně Krušných hor. Není jen příběhem o lásce a pomstě rámovaném drsnou přírodou. Příběh horské vsi od jejího založení v 15. století až po její zánik ve století minulém je spíše svědectvím o údělu prostých lidí, kteří ani netuší, že nejsou ničím víc než figurkami na cynické šachovnici dějin.

Zjistěte:

  • rok narození spisovatele 19AB
  • rok úmrtí spisovatele 20CC
  • rok vydání románu 19DE

Na souřadnicích naleznete indicie
N 50.E(D-B).(A+C)(B-E)(B+C)
E012.AD.(A+E)EA

http://www.ge­ocaching.com/ge­ocache/GC3PPR­9_poledni-kamen?guid=63817aa4-dd71-4a08-b1d3-23707508e5bf

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:bHm67tB7MqYJ:­www.geocachin­g.com/seek/cache_de­tails.aspx%3Fgu­id%3D63817aa4-dd71-4a08-b1d3-23707508e5bf+­&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=c­z&client=fire­fox-a

Další odpovědi

Geocaching? Nepodváděj…
Doplňuji:
Je to dotud http://www.ge­ocaching.com/ge­ocache/GC3PPR­9_poledni-kamen?guid=63817aa4-dd71-4a08-b1d3-23707508e5bf
Nechápu lidi co v téhle aktivitě podvádí, když na to přece nemám tak ji vynechám a jdu hledat jinou…