paja183

prosííím) děkujuu

Za cyklistou, který jel 16 km/h vyjel o 3 hodiny později motocyklista rychlostí 48 km/h za jak dlouho dohonil motociklista cyklistu ???

Nejlepší odpověď
led

Pomocné otázky (počítať nebudem):
1 – koľkokrát ide motocyklista rýchlejšie než cyklista?
2 – ako bol vzdialený cyklista, keď motocyklista vyštartoval?
3 – koľko km od štartu budú obaja vzdialení po hodine jazdy motocyklistu?
Po zodpovedaní týchto otázok už nie je problém vypočítať bod a čas stretnutia.

Další odpovědi
Funna

a kdopak to za tebe spočítá u tabule???

olm

z hlediska motocyklisty mame tyto pocatecni podminky
naskok cyklisty je 3×16=48 km
rozdilova rychlost kterou se priblizuje motocyklista je 48–16=32km/h

hledana doba je pak dana podilem 48/32=1.5 hod