yukí

prosíííííííííím help!předem děkuju;)

jak mám poznat sama sebe..?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jistě máš představy o svém životě- co ráda děláš , jaká máš ráda místa, víš co ti sluší, máš své oblíbence , také víš co ti o tobě říkají blízcí z rodiny a kamarádi, prostě jsi to ty se vším všudy co k tobě patří- vyjadřování, chování , sny ......
Hlavně měj se ráda taková jaká si a nesnaž se předělávat podle někoho to už pak nejsi ty ,ale kopie někoho.

Další odpovědi
anonym

Yukí, kolik je Ti let? Podle další otázky bych typovala, že bys už měla mít sama na sebe nějaký názor.
První pohled na to, jaká jsi, je pohled do zrcadla. Většinou lidé mají v obličeji napsáno i to, jací jsou charakterově. Výraz obličeje hodně napoví.
Pokud chceš poznat svou povahu, je třeba zajít si k psychologovi a nechat si udělat testy, z nichž by vyplynulo, do jaké škatulky vlastně patříš.
Jaký jsi ale člověk skutečně, to záleží na tom, co o sobě víš Ty sama. Nikdo Tě nemůže znát lépe.

briketka10

je Ti 12 let a jak řekla Hanulka snaž se být sama sebou, nic na sobě neměň již bys to nebyla Ty, bylo by fajn kdyby sis našla nějakého koníčka v kterém budeš vážně dobrá a tak se i seberealizuješ a nenech si nic vnucovat od ostatních :D

venkovan

Na tuto otázku nenajdeš odpově´d do konce svého života.
A přijde doba, kdy se koukneš do zrcadla , pozdravíš a hned se představíš.

Damiana

Sleduj sama sebe a své chování v nejrůznějších situacích. Můžeš si je také vymyslet nebo uměle prožít. Jak by ses zachovala, kdyby někdo potřeboval tvou pomoc a ty bys pro to musela hodně obětovat? Co bys dělala, kdyby ses musela postarat najednou sama o nemocného člena rodiny? Čeho by sis v životě přála dosáhnout? Jaké vlastnosti ti na sobě vadí a jakých si vážíš? Jak je to u jiných?… Vymyslet se toho dá hafo. Můžeš si psát poznámky, inspirovat se reálnými situacemi (co ty víš, co tě v životě potká!) a zkusit je převést na svůj život (zprávy, film, knihy, osudy lidí,…). Přemýšlej o tom, porozprávěj s kamarádkou, piš si deník a zpětně se k němu vracej. Je hodně způsobů sebepoznávání, jen jednu věc u toho nesmíš ošidit – musíš být k sobě naprosto upřímná, jinak na to, jaká jsi doopravdy nikdy nepřijdeš. Když se ti to podaří, poznáš (a budeš umět pojmenovat a používat) svoje zásady a životní hodnoty snadněji.
Btw, málokdo to dokáže a odtud pramení přesvědčení tolika lidí, že jsou (podle svého) daleko lepší než opravdu jsou.
Přeji ti při cestě do hlubin tvé duše příjemné a smysluplné objevy. 🙂