zbynna

Prosí co znamená znak na palubní desce : Oranžový trojúhelník a v něm písmeno " P "?

Otázka pro řidiče :" PALUBNÍ ZNAK "
Moc děkuji ZB.
Doplňuji:
Omlouvám se je to: Renault Scenic 2003 ,1,6 16V Ještě prosím nemáte nějaké zkušenosti jak vymazat taktéž na palubce svítící nápis servis ?Mam vyměněný olej a ted ho jen vymazat "na diagnostiku a zaplatit velké peníze to nechci připadá mi vyhozené peníze .Děkuju moc za odpovědi Zbyna.Vím že to jde smazat tlačítkem na palubce co se nastavují hodiny jen neznám postup.

Nejlepší odpověď
anonym

Problém s ruční brzdou, možná…
Co kdybys třeba připsal i typ auta???
:-O
Doplňuji:
Mám dojem, že se přepínačem zobrazované hodnoty na display palubního počítače dostaneš na ´servisní interval´ a pak na cca 10–20 s (nepamatuju si to přesně) stiskneš nulovací tlačítko na palubce (několikrát to blikne a hotovo).
A to „P“ je skutečně parkovačka – zatažená.

Další odpovědi
zzzzz

P je ručka, ale já to mám v kolečku, máš tam určitě trojúhelník?
Doplňuji:
Stáhni si z internetu knihu „Jak na to“ na tvůj typ auta.

To smazání by ses tam měl dočíst:-))

Než jezdit na diagnostiku, tak je levnější koupit si kabel a program si stáhnout, pak si téměř vše přepíšeš sám. Mě přišel kabel na 500kč.

isteron

Pozri na stránke výrobcu manuál pre vodičov.
Ja to mám tak, že keď svieti, mám zatiahnutú ručnú brzdu.
Trojuholník kmitá, mám zapnuté výstražné znamenie, všetky smerovky naraz kmitajú.

honza19hk

P je brzda tzn ručka.Ale proč je v trojůhelníku nevím.Napiš co to je za auto.
Doplňuji:
bez diagnostiky těžko něco vymažeš.Dnešní auta jsou plný elektroniky

jpau

K tomu servisu já fakt nevím 😁. Na některá auta (starší VW) existuje nějaký chmat-hmat (šlápneš na ten a ten pedál, otočíš s tím a tím – je na to nějaký postup), který to odstraní. Jinak netuším kam jezdíš ale já když na mě auto křičí, že se blíží servisní interval tak normálně přijedu do servisu, udělají tam „co je potřeba“ dají mi fakturu a zatím nikdy jsem na ní neměl položku „přenastavení servisního intervalu“ 😁