JájsemRaibek

Prosadil by se v dnešní době Freddie Mercury se svými skladbami tak jako dříve?

Dnešní generace je jiná, tak jako tomu bylo vždy.
Pokud by dnes přišel zpěvák Freddie Mercury – Queen s písněmi jako je např.: We Are The Champions, Barcelona, Mama, Rádio Gaga, Bohemian Rhapsody a jiné, měl by takový úspěch jako dřív?

Nejlepší odpověď
Agneta

Ano určitě. Ten problém je jen v tom, že tak geniální muzikanti dnes nějak chybí:D

(to s „generací“ nemá nic společného, generace je jen taková – co jí předhodíš ke konzumu:DDD)

Další odpovědi
nenene100

Prosadil, ten jeho hlas nemá konkurenci.

marci1

Určitě, jeho styl a pěvecký výkon byl nadčasový. 🙂

briketka10

Prosadil by se stejně, jako dřív Elvis, nebo někdo z
jiných i u nás známých zpěváků s geniálním hlasem
on jediný ho neměl mělo ho víc zpěváků poslouchalo
ho dost lidí a na generací nikdy nezáleží.

Nebrala bych to nikdy tak tragicky poslouchám
hudbu vážnou, 50ˇlet 60ˇlet atd. jde ten žánr až
do metalu. Ladím Tv Retro, kde jsou samé staré
hity, Pak uvádějí hity 50 – 90 let 😁

Doplňuji :
Ray Peterson – Tell Laura I Love Her ( to se mi moc llíbí )
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QNOPdyjhNUo

gecco

Prosadil, určitě…
Možná by skládal a zpíval něco jiného a možná i jinak – ale kvalita se vždycky prosadí – a trvá…
😉
Hvězdičky SuperStar/Talent… rychle uměle vyletí a brzy přirozeně chcípnou – jen mizivé procento ´přežije´ – a jen to mizivé procento skýtá kvalitu.
😉

ReHu

Souhlas s marci1.
Ne nadarmo se stále hrají písničky ze 60.-80. let.
Nedávno o tomto mluvili na rádiu Beat jako o fenoménu v hudbě.
A navíc takový rozsah moc hudebníků nemá. Ani styl.
Právě proto nazpíval ke konci kariéry písničky "dopředu) bez doprovodu.

ivzez

Rozhodně ano.
Navíc je dost pravděpodobné,
že by i skládal trochu jinak…

anonym

Těžko na tohle adekvátně odpovědět,jelikož doba se mění a dnešní mládež poslouchá něco jinýho.
Ale určitě by si to zasloužil.

xxx3

Není jisté, jestli by se prosadil. Jde o to, že v hudbě (i v jiných uměních) je talent a tvrdá práce jen nutnou, ale nikoliv postačující podmínkou úspěchu. Životně nutná je i určitá porce štěstí, která se každému nedostane (kupříkladu Freddie snažící se o úspěch v populární hudbě např. z Litvy by téměř jistě měl šance o dost menší). Není pravda, že kvalita se vždycky prosadí. Je to spíš tak, že pokud se něco kvalitního stane všeobecně známým (a uznávaným), tak to opravdu přetrvá po velmi dlouhou dobu. Nic víc, nic míň. V historii je naskládaná řada umělců, po kterých neštěkl dlouho pes, až pak, třeba i mnoho let po smrti, se stali známými (anebo taky nestali, jen nejsou dnes součástí statistiky).
A ještě jedna věc – je potřeba si uvědomit, že první deska od Queen zdaleka nebyla narvaná zmíněnými trháky. Třeba by jim nikdo dnes nedal prachy na druhou desku.

briketka10

Například naše skupina byla i u nás v Pardubicích
a tady je ve Švédsku : QUEENIE SWEDEN TOUR

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2hG-2Bd5La8

Agneta

Není fakt špatný, ale originálu nesahá ani po kotníky…to si budeme muset ještě počkat…:DDD