MonkeyKing

Proč mají černoši bílé dlaně?

nebo obecně proč nejdou opálit dlaně?

A jakto, když původně jsme všichni z Afriky (tudíž černí), jak to, že maj ty bílé dlaně?

Nejlepší odpověď
annas

"Část slunečního záření, které dopadá na kůži (konkrétně neviditelné UV záření), proniká svrchní vrstvou kůže a zvětšuje riziko rakoviny kůže. Pronikání tohoto záření snižuje černé barvivo melanin, které je v kůži černochů obsaženo v daleko větší míře než u bělochů. Svrchní částí kůže černochů proto projde daleko méně škodlivého záření a proto černoši téměř nedostávají některé druhy rakoviny kůže.

Proto jsou chodidla a dlaně černochů bílé – prakticky nejsou vystaveny slunečnímu záření a proto není nutné je chránit."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:ya3pJbvPiC­QJ:www.krynic­ky.cz/martin/U­ceni/Souvislos­ti/02_Fyzika.htm+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Další odpovědi
ivzez

Nikdo nemá bílé dlaně, ani běloši.

Drap

Podle posledních výzkumů, vědci předpokládají, že naše kůže je podstatně světlejší, než kůže černochů, díky asi % DNA, kterou má naše populace v sobě po neandrtálcích, stejně jako rovné vlasy a možná i přizpůsobivost k ukládání tuku v těle.