propustka doprovod

Dobrý den,
Mám nárok na propustku(doprovod) k lékaři s mými rodiči. Rodiče nemají stejné trvalé bydliště jako já. Bydlí v jiném městě.

Odpovědi
standa

Pokud se bavíme o tzv. „osobních překážkách v práci“ (nařízení vlády č. 590/2006 Sb.), tak podle bodu 8.a tohoto nařízení nárok na ´propustku´ nebo-li pracovní volno s náhradou mzdy MÁTE, protože rodiče patří do okruhu rodinných příslušníků, na které se toto vládní nařízení vztahuje.

Odlišné bydliště rodinných příslušníků na tyto nároky nemá žádný vliv.