hubenej

propusteni na podminku

chtel bych se optat. byljsem ve vykonu trestu za zanedbani povinne vyzivy a drobne kradeze coz byl par. e ktery byl zrusen. Pustili me na podminku 18m na 5 let. jiz jsem 3roky doma. Stahovala se na mne amnestie??? Dekuji

Odpovědi
standa

´Amnestie´ se vztahuje na zrušené trestné činy (§ 247/1.e ) a na jejich NEVYKONANÉ zbytky trestů.

Protože v případě § 247/1.e) byla maximální sazba 2 roky a nepochybně značnou váhu v souhrnném trestu za oba trestné činy měl ten trestný čin „zanedbání povinné výživy“, tak ta část trestu za 247/1.e již byla vykonána včetně podmínky.

Takže dle mého soudu se vám podmínka již nezmění.