amigo

Propojení internetu dvou notebooků na 250 metrů?

Mám VDSL internet(z pevné) přes WIFI do NTB, chci využít toto připojení na další NTB, který je ale ve vzdálenosti 250 metrů Jak na to? Router(jaký)?
Doplňuji:
to HLADA:
prosím podrobněji:
pendrek je co? prosím nějaký odkaz
jak ten router bude spolupracovat s tím 2.NTB
(bude v blízkosti toho 2.NTB předpokládám)

Nejlepší odpověď
Hlada

Na 250 m by měl stačit pendrek se ziskem 10 dBi. S výběrem routeru, pokud ho budete potřebovat, bych se obrátil na providera, jestli nemá nějaké doporučené se slevou.
Doplňuji:
Např.: http://www.alza.cz

Jestli bude druhý NTB v blízkosti routeru, tak doporučuju drát. Ten ničím nenahradíš.

Další odpovědi
Alesh

Pendrek bude anténa. U některých routerů jde ta původní vyšroubovat a místo ní se dá výkonný bič = pendrek = anténa = …
Jak by měl spolupracovat?! Normálně, ne? Máš pevnou dotaženou domů, ta ti jde do routeru a k němu se připojuješ přes wifi z NTB, nově se budeš připojovat z dvou NTB, které budou v dosahu signálu. Jasné? 😉