Mike26

Jak na propojení dvou počítačů, na jednom i net přes WiFi?

Zdravím, nevím, jestli to je moc dobrý titulek, tak to objasním. Mám jeden postarší PC (Pentium II jen tak pro zajímavost) a chtěl bych jej propojit do sítě s netbookem, kde mám net přes WiFi. Četl jsem, že pro přímé spojení stačí jen propojit je RJ-45kou a nějak nakonfigurovat. Nemám s tím žádné zkušenosti – stačí opravdu jen propojit jediným kabelem? Jde mi o to synchronizovat nějaká data z disku v netbooku na PATA disk v PC. Jak to poté nakonfigurovat (Systémy jsou windows 8.1 a 2000 – PC má 128 MB RAM, teoreticky by tam šlo i XP případně, ale to radši ne)? Nebude síťovka v ntebooku brát RJ-45ku jako připojení k pevnému netu a tudíž nepůjde WiFi? A poté ještě něco: Když jednoduše odpojím od netbooku RJ-45ku a poté ji znovu připojím, bude to v pohodě šlapat? Díky moc, dodatečné info dodám.

Odpovědi
gecco

  1. stačí propojit LAN karty
  2. a nakonfigurovat připojení (musíš nastavit pevné IP, masku podsítě a výchozí bránu)
  3. wifi připojení tím neshodíš
  4. pro propojení disků musíš aspoň jeden z nich (ten na vzdáleném počítači) nasdílet a povolit na něj přístup (práva)
  5. Win8.1 a W2k nejsou problém – propojuješ je na TCP/IP, to mají oba
  6. odpojíš – je odpojeno, připojíš – je připojeno (jen to nesmíš odpojit vrámci přenosu dat, ten přenos by, pochopitelně, zkolaboval, musel bys jej pustit znovu)

cochee

Ano, měl by stačit ethernetový kabel, problém ale může nastat se sesíťováním po softwarové stránce. XP bych na to Pentium v žádném případě nedával, zkusil bych Win 2000 (na XP to je opravdu hardwarově nedostatečné, obzvláště ta RAMka). Ale ať XP nebo 2000, Microsoft vždy měl a má softwarové problémy s přímým síťovým propojením dvou PC, na kterých jsou různé verze Windows, tudíž popřeju hodně štěstí. To, že na netbooku má být aktivní WLAN současně s LAN, není problém, pracuje to odděleně. Pokud se to podaří nakonfigurovat a pošlape to, tak odpojení a opětovné připojení ethernetového kabelu by neměl být problém.