Avatar uživatele
Mike26

Jak na propojení dvou počítačů, na jednom i net přes WiFi?

Zdravím, nevím, jestli to je moc dobrý titulek, tak to objasním. Mám jeden postarší PC (Pentium II jen tak pro zajímavost) a chtěl bych jej propojit do sítě s netbookem, kde mám net přes WiFi. Četl jsem, že pro přímé spojení stačí jen propojit je RJ-45kou a nějak nakonfigurovat. Nemám s tím žádné zkušenosti – stačí opravdu jen propojit jediným kabelem? Jde mi o to synchronizovat nějaká data z disku v netbooku na PATA disk v PC. Jak to poté nakonfigurovat (Systémy jsou windows 8.1 a 2000 – PC má 128 MB RAM, teoreticky by tam šlo i XP případně, ale to radši ne)? Nebude síťovka v ntebooku brát RJ-45ku jako připojení k pevnému netu a tudíž nepůjde WiFi? A poté ještě něco: Když jednoduše odpojím od netbooku RJ-45ku a poté ji znovu připojím, bude to v pohodě šlapat? Díky moc, dodatečné info dodám.

Zajímavá 0 před 3417 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

  1. stačí propojit LAN karty
  2. a nakonfigurovat připojení (musíš nastavit pevné IP, masku podsítě a výchozí bránu)
  3. wifi připojení tím neshodíš
  4. pro propojení disků musíš aspoň jeden z nich (ten na vzdáleném počítači) nasdílet a povolit na něj přístup (práva)
  5. Win8.1 a W2k nejsou problém – propojuješ je na TCP/IP, to mají oba
  6. odpojíš – je odpojeno, připojíš – je připojeno (jen to nesmíš odpojit vrámci přenosu dat, ten přenos by, pochopitelně, zkolaboval, musel bys jej pustit znovu)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Ano, měl by stačit ethernetový kabel, problém ale může nastat se sesíťováním po softwarové stránce. XP bych na to Pentium v žádném případě nedával, zkusil bych Win 2000 (na XP to je opravdu hardwarově nedostatečné, obzvláště ta RAMka). Ale ať XP nebo 2000, Microsoft vždy měl a má softwarové problémy s přímým síťovým propojením dvou PC, na kterých jsou různé verze Windows, tudíž popřeju hodně štěstí. To, že na netbooku má být aktivní WLAN současně s LAN, není problém, pracuje to odděleně. Pokud se to podaří nakonfigurovat a pošlape to, tak odpojení a opětovné připojení ethernetového kabelu by neměl být problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek