Paja.995

Proplácení brigádníkům víkendy a svátky

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal. V červenci 2010 jsem pracoval u jedné společnosti a dnes jsem dostal vyúčtování mzdy. Vše mi samozřejmě zdanili. Pracoval jsem i přes víkendy a svátky, ale to mi již do mzdy nezapočítali a právě to mi připadá podivné. Dle mého názory, když mi zdanili mzdu, tak také by mi měli započítat oba svátky a víkendy. Rád bych znal Váš názor.

Děkuji za odpověď

Odpovědi
Jambalaya

To záleží na tom,na jaký pracovní poměr jste byl zaměstnán. Pokud to byla dohoda o provedení práce či dohoda o pracovní činnosti, tak tam se svátky neproplácejí.

Paja.995

Děkuji moc za odpověď. Podepsal jsem dohodu o provedení práce, ale rád bych se ještě zeptal. Mám známou a ta také pracovala na DPP, ale svátky a víkendy proplacené dostala, jak je to tedy možné.