sirka

Pronajímám vlastní byt,chci se zeptat,kdo zodpovídá při škodní události-vytopení-já nebo pronajimatel soused tvrdí že já

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Já bych řekla, že Vy. Ostatně, máte byt jistě pojištěn.
Avšak na druhou stranu máte jako pronajímatel právo na úhradu škody způsobené nájemníkem, tzn. můžete na něm žádat např. částku, kterou budete hradit pojišťovně jako spoluúčast apod., pokud škodu přímo zavinil, např. nechal otevřené kohoutky.
Pokud byla škoda způsoben vadnou instalací ve vašem bytě, není sporu, že škoda půjde za vámi jako majitelem.

Další odpovědi
nabubindes

přečti si pojistnou smlouvu