hrumik

Pronájem společných prostor. Musí souhlasit všichni, nebo nadpoloviční většina?

Stačí k pronájmu společných prostor souhlas nadpoloviční většiny usnášeníschopné schůze, nebo musí souhlasit všichni vlastníci?
Doplňuji:
jde o společenství vlastníků.

Odpovědi
Drap

Pokud se jedná o družstevní byty a družstevní prostory, jsou důležité stanovy. Podle nich se bude řídit i souhlas s pronájmem.

Pepa25

V případě nebytového prostoru a SVJ se vzorovými stanovami je to nadpoloviční většina. Ještě přidám jeden odkaz, kde se řeší jiné varianty: http://www.por­talsvj.cz/faq/pro­najem-spolecne-casti-domu

marci1

Směrodatné jsou stanovy SV. Většinou to bývá nadpoloviční většina.