Pronájem s regulovaným najemným

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, někoho kdo o tom něco ví.

Bydlím v bytě s regulovaným nájemným, byt vlastní jiná soukromá osoba. Nejsem vlastníkem bytu ale mám v něm trvalé bydliště.

Mohu tento byt pronajmout někomu jinému? Já sám bych v něm nebydlel ale měl bych tam stále trvalé bydliště. Je to možné?

Díky Daniel Kamp.

Nejlepší odpověď
anonym

Otázka je jasná, realita jiná.
Toto se dělá převážně na černo, kdy obec na to hned tak nepřijde.
V případě, že je majitelem soukromá osoba, pokud bys požádal o souhlas s podnajmutím třetí osobě, obratem by aplikoval jeden z výpovědních důvodů. Což je, když nájemce byt nevyužívá nebo z jiných důvodů nepotřebuje pro svou vlastní bytovou potřebu. Jediná výjimka je např. dlouhodobý služební pobyt v zahraničí, nebo řečí právníků, jiný důvod zasluhující zvláštního zřetele (např. dlouhodobější péče o rodiče či prarodiče v místě jejich pobytu apod.).
Doplňuji:
Ad Paulovič, v podobných případech se tu postupuje tak, že si na určitou dobu otevřeš profil a já ti pošlu kontakt.
Pokud bych já žádal o spojení, otevřel bych si profil naopak sám.
Dej vědět, zda teď nebo zítra v nějakém intervalu.

Další odpovědi
Deli

Myslím, že každý pronajímatel bytu si do smlouvy dá, že nájemník nemůže pronajmout byt třetí osobě. Každopádně, i kdyby jsi to ve smlouvě nenašel, bez dohody s pronajímatelem bych to ani nezkoušela.

Drap

Ten byt neni váš, takže ho nemůžete pronajmout, leda se souhlasem majitele bytu. Trvalé bydliště vám tam může zůstat, i když tam bydlet nebudete. Ovšem vše je ale odvislé , jak jsem již psal , na souhlasu majitele bytu.

Paulovič

otázka pro Dr.Axl: Ahoj, ty tomu nějak rozumíš? Taky bych se chtěl na něco zeptat, ale nechci to řešit veřejně. A kontaktovat tě není možné, máš to zakázaný. Díky
Doplňuji:
to Dr.Axl: Už mě můžeš kontaktovat, mám to povolený.