Avatar uživatele
anonym

Pronájem s regulovaným najemným

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, někoho kdo o tom něco ví.

Bydlím v bytě s regulovaným nájemným, byt vlastní jiná soukromá osoba. Nejsem vlastníkem bytu ale mám v něm trvalé bydliště.

Mohu tento byt pronajmout někomu jinému? Já sám bych v něm nebydlel ale měl bych tam stále trvalé bydliště. Je to možné?

Díky Daniel Kamp.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4605 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Otázka je jasná, realita jiná.
Toto se dělá převážně na černo, kdy obec na to hned tak nepřijde.
V případě, že je majitelem soukromá osoba, pokud bys požádal o souhlas s podnajmutím třetí osobě, obratem by aplikoval jeden z výpovědních důvodů. Což je, když nájemce byt nevyužívá nebo z jiných důvodů nepotřebuje pro svou vlastní bytovou potřebu. Jediná výjimka je např. dlouhodobý služební pobyt v zahraničí, nebo řečí právníků, jiný důvod zasluhující zvláštního zřetele (např. dlouhodobější péče o rodiče či prarodiče v místě jejich pobytu apod.).
Doplňuji:
Ad Paulovič, v podobných případech se tu postupuje tak, že si na určitou dobu otevřeš profil a já ti pošlu kontakt.
Pokud bych já žádal o spojení, otevřel bych si profil naopak sám.
Dej vědět, zda teď nebo zítra v nějakém intervalu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Myslím, že každý pronajímatel bytu si do smlouvy dá, že nájemník nemůže pronajmout byt třetí osobě. Každopádně, i kdyby jsi to ve smlouvě nenašel, bez dohody s pronajímatelem bych to ani nezkoušela.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ten byt neni váš, takže ho nemůžete pronajmout, leda se souhlasem majitele bytu. Trvalé bydliště vám tam může zůstat, i když tam bydlet nebudete. Ovšem vše je ale odvislé , jak jsem již psal , na souhlasu majitele bytu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Paulovič

otázka pro Dr.Axl: Ahoj, ty tomu nějak rozumíš? Taky bych se chtěl na něco zeptat, ale nechci to řešit veřejně. A kontaktovat tě není možné, máš to zakázaný. Díky
Doplňuji:
to Dr.Axl: Už mě můžeš kontaktovat, mám to povolený.

Upravil/a: Paulovič

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek