Pronájem nebytových prostor

Dobrý den,

mám v pronájmu od fyzické osoby nebytový prostor. Provozuji tam obchod s oblečením.

V zimních měsících je nutné na prodejně zatopit. Majitel to ale má tak, že má nějaké elektrické topení které topí dvě hodiny a hodinu ne. Během té hodiny co to netopí je na prodejně neskutečná zima a lidé si nechtějí zkoušet věci, tím pádem přicházím o zákazníky.

Když se chci s majitelem domluvit, říká že je to topení tak nastavené a nejde s tím nic dělat. Nevím co je na tom pravdy. Jde toto nastavení změnit? A mám možnost nějaké nápravy? Třeba snížení nájmu nebo nějakou stížnost? Děkuji
Jan Vanhouten

Nejlepší odpověď
Hlada

Nájemné neobsahuje ceny za energie. Zpravidla se na energie vybírá záloha, která se za určité období vyúčtuje podle skutečné spotřeby. Teplo v prodejně je vaším výdajem, o kterém nemůže rozhodovat pronajímatel. Stížnost proto nemá smysl.
V prodejně jsou nejspíš přímotopy ovládané HDO. Intervaly HDO určuje dodavatel elektřiny, spotřebitel je nemůže měnit. Tělesa jsou blokovaná stykačem tak, že topí jen v době nízkého tarifu. V době, kdy tělesa netopí, je v platnosti vysoký tarif. Je opravdu vysoký, takže nedoporučuji blokování odstraňovat. Lepší by bylo dát do zkušební kabinky teplovzdušný ventilátor a ten zapnout podle potřeby. Zkontrolujte si, jestli nejsou na tělesech stažené termostaty. Při správně navrženém a nastaveném topení by hodinové vypnutí nemělo vadit.

Další odpovědi
led

Všetko záleží od zmluvy o prenájme.
Pozrite si zmluvu,
prípadne sa dohodnite na zmene podmienok – dodatku ku zmluve o prenájme.
Všetko sa dá k obojstrannej dohode – ide len o peniaze a slušnosť.

hanulka11

smlouva je zřejmě na nynější stav tak jak to probíhá a myslím, že pokud nabídnete příplatek za elektřinu jistě vyhoví

fablen

a co přímotop? já s ním na prodejně také topím vzhledem k tomu, že napevno dané topení má také složitější nastavení, tak je vypnuté (jsou to stejně taky přímotopy).

Máte svůj vlastní elektroměr, nebo máte nějaký paušál na elektřinu?