Avatar uživatele
Pokročilý

Pronájem bytu a živnostenské oprávnění

Jestliže jsem majitelem objektu a chci pronajímat byty,musím mít k tomu nějaké oprávnění(živnost).Pokud někdo pronajímá byty a je vlastníkem nemovitosti,musí z nich odvádět daň z příjmů?Pokud neodvádí,poskytne mi FÚ informace?Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Na pronájem vlastního majetku podle §9 nepotřebujete ŽL, pokud pronájem není předmětem vašeho podnikání. Jestli budete mít příjem nad nezdanitelný limit, musíte podat DP a zaplatit daň z příjmu. Z pronájmu se neplatí sociální ani zdravotní pojištění. Můžete uplatnit odpisy a prokazatelné výdaje nebo 30% paušál. Forma prokazování výdajů není stanovena, nemusíte vést daňovou evidenci ani účetnictví.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nechtěla by jste těch informací nějak moc ?
Ohledně vašeho pronajímání vám informace poskytnou. Daň by jste odvádět měla. Jakou formou je jenom vaše věc.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.