Pronájem bytu a jeho užívání po rozvodu

Bydlím v podnájmu s manželem a dětmi,chci se nechat rozvést,smlouvu podepsala jen já a jsem uvedena jako zastupitelka celé rodiny.Kdo má na byt větší právo když se rozvedem a manžel bude bydlet dál v bytě.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud soud rozhodne, že děti budou ve vaší péči a exmanžel ´dobrovolně´ z bytu neodejde, tak na 99% soud rozhodne, že jako výlučný nájemce budete byt užívat pouze vy (viz ustanovení § 705 občanského zákoníku)

Exmanžel se pak bude muset spokojit s tzv. náhradním bytem – viz § 712/3 OZ

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx