pronájem,2+kk atd rozumíte tomu?

Když máte pronajmutý byt můžete různě manipulovat s nábytkem a se stěnami?
jaký je rozdíl mezi 2+kk a 2+1? můžu si kdy jsem v pronájmu do bytu dávat vlastní nábytek? jako třeba postel ?

Nejlepší odpověď
iceT

Podle toho,jestli je v pronajatém bytě nábyte nebo ne si do něj můžeš pořídit vlastní.Můžeš si i vymalovat,ovšem po ukončení smlouvy je třeba dát byt do původního stavu,nebo nemusíš,ale pokud jsi platila kauci,tak ti ji nevrátí.Rozdíl v 2+KK a 2+1 je ten že kk je kuchyňský kout otevřený do další místnosti,2+1 je samostatní kuchyň s vlastními dveřmi.

Další odpovědi
anonym

Trochu ´přehážu´ pořadí dotazů:

  1. 2+KK vs. 2+1 – ve druhém případě je samostatná kuchyň (oddělená-oddělitelná), v prvním je kuchyňský kout součástí jednoho z pokojů
  2. vlastní nábytek – pokud je na něj v bytě místo (nebo máš-li kam uskladnit stávající nábytek), proč ne? – je to běžné, ne každý pronajímaný byt je zařízený (a nebo nájemci zařízení vyhovuje)
  3. manipulovat s nábytkem je také běžné
  4. manipulovat se stěnami – to už tak běžné není, ani ve vlastním bytě není běžné bourat či stavět stěny

Obecně – pronajímatel s nájemníkem sepíše smlouvu,v níž se (mimojiné) stanoví, jaké chování pronajímatelod nájemníka během pronájmu očekává, co je zákázáno apod. – takže záleží jen na dohodě obou smluvních stran.

anonym

To „kk“ je kuchyňský kout ke dvěma pokojům. 2+1 jsou dva pokoje a samostatná kuchyň.
Byt může být zařízený, částečně zařízený, nebo nezařízený. Šoupat s nábytkem uzrčitě lze, bourat a znovu stavět stěny nikoliv. Pokud pronajímatel k tomu dá souhlas, můžete si vymalovat. Doporučuji raději barvy, které nebudou příliš syté, abyste nemuseli malbu škrábat, až se budete chtít odstěhovat.
Vlastní nábytelk lze nastěhovat po dohodě s pronajímatelem.

Dochy

Záleží na smlouvě a na dohodě. Se stěnami manipulovat bude problém 😉. Nábytek si obvykle můžete přeskládat jak chcete. Obvykle pro krátkodobé pronájmy by vše mělo zůstat jak bylo. Dále se nabizí byt zařízený či nezařízený. Pokud je zařízený, tak likvidace nábytku pouze se souhlasem majitele… 2+kk obvykle ložnice a obývák s kuchyňským koutem. 2+1 dva samostatné pokoje (ložnice, obývák) a třetí kuchyně/jídelna.

Jsemtady

Bud si to pronajmes bez nabytku, nebo vybavenej nabytkem. To uz byva psane v inzeratu. Pokud tam nabytek je, tak po domluve muzes manipulovat, ale ne ho znicit/vyhodit. Bejva k tomu papir co tam presne je. Pocitej ze majitele chodi na kontrolu ale na ledascems se da domluvit.
KK je kuchynskej kout, v podstate ulicka kde je linka, lednice a sporak no a malej stolecek.
Takze 2+kk jsou dva oddelene pokoje a k jednomu vede ta nudle kde se vari.
2+1 jsou dva oddelene pokoje a velka kuchyn, kde se ale da udelat i obyvak, takze to byva vetsi ze to neni jen ulicka ale cela velka mistnost.