NiCMOCBOY

Jak je to s promlčením směnky? Stačí, když dlužníka obešlu dopisem a promlčecí doba se tímto opět prodlouží?

Prosím o info jak je to s promlčením směnky. Koncem ledna mi vyprŠí na ní promlčecí doba (splatnost na ní je k 31.12.2011) Doufám, že stačí, když dlužníka obešlu dopisem a promlčecí doba se tímto opět prodlouží. Je tak? Nebo jak? Děkuji.

Mj. nyní zvažuji platební rozkaz a chci vědět jestli mám s tím pohnout nebo poodsunout to obesláním dlužníka
Doplňuji:
oprava datumu – splatnost je k 31.1.2011

Odpovědi
STRUCTOR

Tak záleží čeho chceš dosáhnout. Promlčením se ze závazku stane naturální obligace, tj. nebude ji možné úspěšně uplatnit u soudu pokud dlužní namítne promlčení závazku. Tedy by dle mého názoru bylo vhodné podat Návrh (žaloba) na vydání směnečného platebního rozkazu. Předem vyzvat písemně dlužníka aby plnil, jinak ti v soudním řízení nebudou přiznány náklady řízení. Věcně příslušným soudem je soud krajský.

Pepa25

Jde o směnku vlastní bez protestu? Jsou na směnce avaly?