Promlčecí lhůta za nájem

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je nějaká promlčecí lhůta na nájemné?
Letos mi majitel vyčíslil dluh z roku 2006 a 2007. Majitel to zjistil až letos, jinak jsme byly v domění, že je vše OK. Doklady bohužel už nemám, má právo to po mě chtít?
Děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Tak základní poblém máte s tím dokázat zda a kolik jste v daném období platila.

Jinak platí obecná úvaha, že platíte takovou částku nájemného, která vyplývá ze smlouvy. A pokud ve smlouvě nemáte ujednáno, že nájemné můžete zpětně měnit (což pochybuji, že byste měla), tak na vás pronajímatel nemůže chtít nic zpětně žádné navýšení.

Jinou otázkou je vymáhání NEZAPLACENÉHO nájemného, kde běží zpravidla 4 letá promlčecí doba.

Důkazní břemeno, že jste v minulosti nájemné platila, je v případě pochybnosti na vaší straně.

GangstaHelper

Jenom bych poznamenal, že věřitel NEmá povinnost dlužníka informovat o dluhu… Takže si stačí počkat, až nějaké to penále narůstá a narůstá. Pokud jste mu zaplatili, a on to popírá, tak je to podvod, ale asi to nepůjde jen tak dokázat, když už doklady nemáte (a pokud to takto plánoval, tak to třeba ani nedal zdanit atd.)