jaza

Promlčecí lhůta

Není vše již promlčeno? V r.1985 proběhla kolaudace RD po rekonstrukci a jeho přístavbě, stavba byla zkolaudována jako dvojdomek. Při koupi původního RD jsou 2 spoluvlastníci, přistavený RD je vlastnictvím jednoho z nich. Nyní po 28 létech se spoluvlastník 1/2 původního RD soudně domáhá toho, že se jedná o 1 RD, čímž chce získat spoluvlastnictví i na přistaveném domě, který má samozřejmě vyšší hodnotu. Není již vše promlčeno?
Doplňuji:
Zpochybňuje kolaudační rozhodnutí z r. 1985, zpochybňuje i ověřené souhlasné prohlášení, že přistavený RD je výlučným vlastnictvím druhého spoluvlastníka původního RD. Oba RD dvojdomku mají svá vlastní č.p. a jejich konstrukce odpovídá požadavkům na dvojdomek. Co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Jaké promlčení? Veškeré listiny a doklady k původnímu a přistavenému domu mají platnost. Copak podpis podléhá promlčecí lhůtě? Odmítla bych o takových navrhovaných požadavcích vůbec diskutovat a nepřipustila bych na toto téma diskuzi. Pokud dojde celá záležitost
k soudu, myslím že navrhovatel nemá šanci na úspěch.
Pokud se spoluvlastník 1/2 původního domku ani nepodílel finančně na nákladech spojených s výstavbou přistaveného domku, tak není co řešit.
Doplňuji:
Samozřejmě bych navštívila právníka se všemi doklady a ujistila se, případně si dohodla zákonný postup obrany majetku.