simonka

Promlčecí lhůta

Omylem před 4mi roky jsem uvedla rodné číslo manžela na dovolání u soudu místo data narození. Jedná se také tady o tříletou promlčecí lhůtu? Nyní jsme rozvedeni a on chce na mě podat trestní oznámení za zveřejnění jeho r.č. – ochrana osobních údajů.

Odpovědi
Miroslavst

Jelikož soud stejně zná jeho rodné číslo, zpracovává osobní údaje a je to vlastně státní instituce, domnívám se, že jste se žádného porušení zákona nedopustila.
Nikde jste jeho rodné číslo nezveřejnila, pouze jste jej sdělila úřadu-soudu, který jej zná.
Jen ho nechte, ať žalobu podá. Vy naopak můžete podat žalobu na něj za křivé obvinění, ale to už jsme v italských filmech-samozřejmě těch nezamilovaných.

standa

  1. zmiňovaný skutek rozhodně není trestným činem, a to ani omylem 🙂
  2. zmiňovaný skutek ale není ani v rozporu se žádným z mně známých předpisů, které upravují ochranu osobních údajů
  • zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů
  • Zákon č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti
  • Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/58/ES o zpracování osobních údajů a ochraně soukromí v odvětví elektronických komunikací
  • Směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES o ochraně jednotlivců v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů

Takže buďte v naprostém klidu jako želva domácí 🙂 a vůbec na jeho invektivy nereagujte.