Avatar uživatele
simonka

Promlčecí lhůta

Omylem před 4mi roky jsem uvedla rodné číslo manžela na dovolání u soudu místo data narození. Jedná se také tady o tříletou promlčecí lhůtu? Nyní jsme rozvedeni a on chce na mě podat trestní oznámení za zveřejnění jeho r.č. – ochrana osobních údajů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Jahoda před 4988 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Jelikož soud stejně zná jeho rodné číslo, zpracovává osobní údaje a je to vlastně státní instituce, domnívám se, že jste se žádného porušení zákona nedopustila.
Nikde jste jeho rodné číslo nezveřejnila, pouze jste jej sdělila úřadu-soudu, který jej zná.
Jen ho nechte, ať žalobu podá. Vy naopak můžete podat žalobu na něj za křivé obvinění, ale to už jsme v italských filmech-samozřejmě těch nezamilovaných.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

  1. zmiňovaný skutek rozhodně není trestným činem, a to ani omylem 🙂
  2. zmiňovaný skutek ale není ani v rozporu se žádným z mně známých předpisů, které upravují ochranu osobních údajů
  • zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů
  • Zákon č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti
  • Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/58/ES o zpracování osobních údajů a ochraně soukromí v odvětví elektronických komunikací
  • Směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES o ochraně jednotlivců v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů

Takže buďte v naprostém klidu jako želva domácí 🙂 a vůbec na jeho invektivy nereagujte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek