Promlčecí lhůta

V roce 2000 jsem si u České pojišťovny založila životní pojištění, zaplatila jsem první 2 splátky a po půl roce byla pro neplacení pojistka zrušena. Nyní mi přišel dopis, abych dlužné pojistné po téměř 10 letech uhradila. Musím toto pojistné uhradit?

Odpovědi
Wareg

Myslím, že v tomto případě byste neměla platit nic. 10 let je dlouhá doba a je dost možné, že tyto „pohledávky“ Česká pojišťovna předala nějaké rádoby „vymáhací“ společnosti, která tímto způsobem „zkouší“ vytřískat peníze! Kdysi to bylo v televizi a někdo z toho měl pěkný průser.

Zlatomuska

Pokud byla pojistka zrušena, nemohou po vás nic chtít.Protože smlouva byla zrušena nedodržením podmínek jedné strany – v tomto případě vámi, protože jste přestala platit. Mají v tom akorát binec. Otázkou je, jestli jste v podmínkách smlouvy nepodepsala nějaké ujednání o pokutě při nedodržení smlouvy. Ale v tom případě by to řešili už dávno. Obecně je promlčecí doba tříletá, i když si nejsem jistá, jak v tomto případě. Určitě nic neplatte.