denimirl

promlceci lhuta

ahoj, nemohl by jsi mi rict jestli se na me vztahuje promlceci lhuta trestu? uz jsem 7 let za hranicema a trest mam 10 mesicu za podvod se sazbou od 6ti mes do 3 let. jak je mozne ze nekomu to promlci a jinemu ne? dekuji

Odpovědi
standaQ

Otázka promlčení je docela složitá.

Stejně jako u jiných případů i u vás běží promlčecí lhůta k nástupu výkonu trestu, která je ve vašem případě 5 let.

ALE tato lhůta je přerušená a ukončená v okamžuku, kdy vás ´stát´ jakýmkoli způsobem vybídne k nástupu do výkonu trestu. Poté běží nová lhůta…

Je nesporné, že vaše lhůta stále běží a nástup výkonu trestu nebyl promlčen.

Dále je dost pravděpodobné, že jste byl v nepřítomnosti odsouzen za nový trestný čin, a to „maření výkonu úředního rozhodnutí“ (tím, že jste nenastoupil k výkonu trestu). Takže to dnes není jen o těch 10ti měsících, ale o mnohem tvrdším trestu…