promlčecí doba v německu

Dobrý den věděl by někdo jaká je promlčecí doba v Nemecku na trestny činy a dá se zjisti jestli není hledaný v Německu

Odpovědi
kazisvět

záleží na charakteru trestného činu, konkrétně:

  • 30 let u trestných činů, za které je odsouzení na doživotí
  • 20 let u trestných činů, za které je odsouzení na více než 10 let
  • 10 let u trestných činů, za které je odsouzení na 5–10 let
  • 5 let u trestných činů, za které je odsouzení na 1–5 let
  • 3 roky u ostatních

Seznam hledaných osob v Německu najdete na http://www.bka.de/