pinpinka

promlčecí doba

Dobrý den,v červnu 2001 jsem uzavřela pojistnou smlouvu u Pojišťovny české spořitelny a v květnu 2002 jsem ji zrušila.Dostala jsem dopis o zrušení a že dlužím 918 kč.Jelikož jsem neměla peníze,tak jsem se domluvila na pojišťovně,že mi o tu dlužnou částku zašlou menší vyučtování.To mi také přišlo,ale nemám žádný doklad.Nyní mi přišel po 8 letech dopis,že dlužím 918 kč.Jak mám postupovat?

Odpovědi
standa

Písemně jim oznamte, že zmiňovanou pohledávku považujete za promlčenou…, ledaže by vám prokázali, že promlčecí doba byla nějakým jejich ´právním´ úkonem, přerušena.

Angiila

Ahojky no manželovi přišlo to samé,když jsem žádala vysvětlení že jsem nic neplatila a nebo že si to již nepamatuji tak mi poslali kopii a dodali že to má manžel zaplatit.I když jsem opět odepsala že je to již promlčené(což si manžel myslel) vyvedli mne v omyl.MUSÍ TO UHRADIT!