uk

Promlceci doba

Dobry den chtela jsem se Vas zeptat jestli je a vztahuje se nejaka promlceci doba na meho manzela.6.2.09 mel nastoupi trest odneti svobody na 12 mesicu za podvod ten nenastoupil a je v zahranici.Je nejaka doba po ktere by se mohl beztrestne vratit do CZ?Dekuji za odpoved.
Doplňuji:
JJ tomu rozumim ale kdyz si tu vyzvu nemuze prebrat jelikoz neni v cz?je to hrozny mame male deti a bez jeho pomoci bychom to nezvladly.Takze podle vas je to bez sance bude se muset schovavat cely zivot?

Odpovědi
standa

V tomto případě je promlčecí doba případného nenastoupení k výkonu trestu 5 let.

Btw. a pochybuji, že by úředníci na manžela ´zapomněli´ a nechali tu lhůtu marně uplynout, ono totiž stačí, aby úředníci učinili právní ÚKON (např. výzva k nástupu trestu) a v tomto okamžiku promlčecí lhůta končí a začíná běžet nových 5 let…