Avatar uživatele
rmajlka007

Promítání filmů-kde získat souhlas?

Chtěli bychom promítat filmy u nás ve vesnici(klidně nějaké starší a jen pro to aby se něco dělo, ne za účelem výdělku). Samozřejmě počítám s tím, že by se pouštěla pouze originální DVD, vstupné by bylo zdarma, maximálně nějaké dobrovolné. Nejvíc si dělám hlavu se souhlasem autora. Jak již jsem zjistila, je nutné při veřejném promítání jeho souhlas. Kde takový souhlas mám sehnat? Našla jsem stránku, kde je to možné, ale tam nabízejí poplatek za jeden film 1400 kč/ měsíc-to je pro mě neutáhnutelné z finanční stránky, ale ani bych ho na takovou dobu nepotřebovala. Chtěli bychom promítat třeba jednou za 14 dní, pokaždé jiný film. Je možné sehnat někde povolení na kratší dobu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3533 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

U vykonavatele majetkových autorských práv. Většinu umělců a spol. zastupují tzv. kolektivní správci, kterým se platí poplatky. Viz např. www.osa.cz
Doplňuji:
http://www.osa­.cz/dolni-menu/ke-stažení/sazebník-osa/sazebník-osa.aspx – zde je sazebník, obsahuje i Kina, filmové festivaly a jiné projekce. Nejvyšší sazba je 1,35% čisté tržby u placených produkcí nebo maximální kapacita místa k promítání x 0,45 Kč, min. 150 Kč (vše bez DPH).

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Mluvím jen o NAŠICH umělcích.

před 3533 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

U zahraničních filmů je potřeba kontaktovat oficiálního distributora pro ČR.

před 3533 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek