Prominutí druhé poloviny trestu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: dne 21.5.2012 mě byl zadržen řidičsky průkaz pod vlivem alkoholu, kdy mně naměřili 1.6 promile.Poté mi přišel tresni příkaz dne 8.6.2012. Kde mi bylo zakázano řízeni na 15 měsíců a uvedena pokuta na 16000Kč. Nyní bych se chtěl poradit jak mám žádat v polovine trestu o prominuti zbylého trestu a od kdy se mmě počitá trest? Jestli od zadrženi řidičského průkazu a nebo od tresního příkazu.Děkuji p.Votruba Milan

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ty si máš dát čas, kdy budeš přemýšlet o tom, že zákony jsou pro lidi a taky a hlavně pro řidiče a že "pod vlivem" nemáš co řídit, důkazem nechť je ti bezpočet lidí, kteří přišli o ŘP, když někoho "pod vlivem" zmrzačili či dokonce zabili. Jinak ti dotaz spolehlivě zodpoví tam, kde ti ŘP odebrali, stačí telefonicky sdělit značku spisu

Další odpovědi:

Zlatý

počítá se od nabytí právní moci - dříve nežádejte a nikde není záruka, že vám bude vyhověno

Zlatý

U řidiče, kterému byl odebrán ŘP za řízení pod vlivem alkoholu, nebo jiné návykové látky, bych vyloučil možnost jeho vrácení,byť jen o jednu jedinou minutu, před uplynutím celé délky trestu. Navíc bych při opakovaném porušení tohoto zákazu odebral ŘP trvale.

Stačilo dotaz zadat do šedé lišty, to se také řeší opakovaně a odpověď už tu padla také několikrát.
Zkuste ten vyhledávač.

Zlatý

1) Do doby zákazu se počítá i doba od zadržení řidičského průkazu, i když soud rozhodoval později.

2) Žádost o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti můžete podat nejdříve 6.1.2013, tedy nejdříve po uplynutí poloviny zákazu

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.