Prominte , vas uz asi " klepne " z tech " mejch " vajickach.

Jakpak to , ze nekdy jdou hezky oloupat a jindy ne
? 🙂 -iv- Prominte – vajicek . 🙂

Nejlepší odpověď
dědapetr

Proto že vajíčka vytažená z ledničky a daná vařit jdou špatně loupat a stejně tak starší.Vajíčka čerstvá a ne hlazená jdou dobře.Aby šli vajíčka dobře loupat,tak je na širším konci propíchneme a dáme do body do které dáme trochu octa a sili po uvaření zchladíme studenou vodou a počkáme až jsou vajíčka chladná ,pak je můžeme loupat a měli by jít dobře.
Doplňuji:
Pro Hykam souhlas spletl jsem to.

Další odpovědi
Hykam

pro Dědapetr: je to přesně obráceně čerstvá vejce nejdou oloupat kdežto starší ano.
Je to tím, že vajíčka i přes skořápku vysychají. Vzduch který se do vajíčka dostane uvolní obsah od skořápky.

Takže ještě jednou: čerstvá vejce nejdou oloupat kdežto starší ano.

elektrikář

Po uvaření se musí schladit ve studené vodě. Pak se lépe loupou. Pokud je dáte zbaštit celá slepicím dostanete je po čase recyklovaná.

RQLM

to je teda nadpis :D cerstva vajicka nejdou loupat, stara ano! dedapetr se velice myli, jak uz tu nekdo psal…