larios22

Promile a policie

Kolik promile je tolerance když nafoukam třeba 0.3 promile bere mě policie na stanici když mám 17 let ??

Odpovědi
Drap

Je nulová tolerance, takže bere. Do 118 nesmíš používat alkohol.

zzzzz

Pokud ještě nemáš 18 tak bys měl mít 0,0000000. Nemáš ale povinnost foukat, pokud neřídíš auto nebo nevykonáváš práci.
Doplňuji:
Pokud náš u sebe doklad totožnosti a nekonáš nic protizákonného (pití alkoholu pro mladiství protizákonné je), tak by tě nikam neměl vozit ani jinak zadržovat. Pokud si mu ale dobrovolně nafoukal, tak tě zadržet může. Tolerance je podle přístroje, ten je schválen a nějakou nebo žádnou tolerancí, záleží na typu.

arygnoc

už sa to tu preberalo 1000×.

kľudne fúkaj, je to jedno, koľko nafúkaš.
zákon totiž nezakazuje mladistvým chlastať, teda je jedno, koľko nafúkaš, ale zakazuje ho mladistvým predávať a podávať (teda prakticky by si nikdy nemal nafúkať).

polišom je jedno, že si ožralý, ale ich zaujíma, KTO ti alkohol dal/predal. a ten je potom trestne zodpovedný.

marci1

Do 18 let je mladistvým zakázáno požívat alkohol. Pokud by Ti dali fouknout v restauraci a nadýchal by jsi, pravděpodobně by si Tě museli vyzvednout rodiče. ☹