av

prokazatelně překonaná překážka

Dobrý den, chci se zeptat ohledně pojistného plnění z cestovního pojištění. Dceři v Anglii ukradli fotoaparát a další věci kabelky. Pojišťovna Kooperativa odmítá škodu asi 5000 Kč uhradit i když máme potvrzení anglické policie že pachatel otevřel kabelku a odcizil věci. Přitom v pojistných podmínkách mají pouze specifikaci krádeže…při které pachatel prokazatelně překonal překážky chránící pojitěnou věc před odcizením…ale výklad pojmu jak má být překonána překážka nemají ve výkladu pojmů…to znamená, že záleží na dobré nebo špatné náladě likvidátora,jestli škodu uzná? Podle mě byla dostatečně překonána překážka, že měla dcera kabelku křížem přes tělo a přidržovala si ji rukou, a kabelka měla složité zapínání – dát zámek do určité polohy a rozepnout a pak nadzvednout…pokud není v pojistných podmínkách výklad pojmu prokazatelně překonaná překážka mám přeci nárok na odškodnění, nebo to musí rozhodnout soud ? Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi
odik

Nevím jak je to u kabelky, ale u hotelového pokoje bylo zapotřebí, aby zamčené dveře byly vypáčeny apod. = „prokazatelně překonaná překážka“ … takže kdyby třeba uklízečka odcizila nějaké věci, tak už by byl problém – protože uklizečka si odemkne klíčem, a tak nebude překonána překážka = zamčené dveře … tak mi to bylo vysvětleno

takže s tou kabelkou bych to neviděl bohužel moc nadějně