Prohřívá pohanková kaše organismus? Pokud ano, tak je dobrá i při nachlazení?

A pokud ne, tak není vhodná při nachlazení?

Myslím, že by zahleňovat stejně neměla pokud dělá z vody a né z mléka.

Nejlepší odpověď
annas

Ano. " Pohanka je výbornou zahřívající, lehce stravitelnou a bezlepkovou plodinou, ideální jak pro zpestření jídelníčku, tak pro pravidelnou konzumaci při bezlepkové dietě a při nemocech srdce a cév,“ radí specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková."

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/pohanka-v-kuchyni-recepty-prirozene-bezlepkova-rutin-pfh-/hobby-domov.aspx?c=A151021­_135258_hobby-domov_mce

K její přípravě, především naslano, není třeba mléko, stačí voda, zelenina, pak přidal brynzu nebo třeba balkánský sýr,

Také se domnívám, že nebude zahleňovat. Zahlenění způsobuje mléko, nikoliv kysané výrobky nebo smetana.